Kolejnym sposobem jest zbudowanie Roweru na klasycznej ramie i nowym osprzętem. Musimy pamiętać że przy takiej odbudowie nie zawsze wszystko będzie nam pasowało i czasami będziemy musieli trochę ramę przerobić. Na przykład standard tylnej piasty w starych szosach był 130mm teraz jest to 135mm. Często hamulce mogą być za krótkie. Wtedy będzie trzeba to przerobić .

 

W każdym z tych przypadków trzeba wybrać odpowiednią bazę do pracy.

Życzę wam powodzenia i miłej pracy nad własną niepowtarzalną maszyną.

Drugi sposób na rower jest bardziej czasochłonny i kosztowniejszy. Odbudowa Roweru żeby wyglądał jak z fabryki. Czyli w oryginalnym kolorze. Napisy i inne oznaczenia w miejscach gdzie producent roweru umieszczał. Kolejny krok to osprzęt na jakim był produkowany dany model roweru. Po takim odnowieniu możemy być dumni ze swojej maszyny. Tak odbudowane rowery często startują w klasycznych wyścigach.

Pierwszy sposób na Rower Vintage to zakup w dobrym stanie jednośladu , gdzie wystarczy  czyszczeni, mycie , smarowanie i regulacja roweru.

I już możemy się cieszyć jazdą naszym Rowerem retro .

 

Odnawianie roweru

03 kwietnia 2022

Rower szosowy w stylu Retro

Kolarstwo szosowe to nie tylko prędkość , ale też styl i elegancja .  Właśnie te cechy łączy w sobie rower s stylu Vintage.

W ostatnim czasie właśnie takie rowery zaczynają być popularne . Coraz więcej firm posiada w swojej kolekcji model w tym stylu.

Co prawda użytkownicy roweru retro kupują jakiś stary model i odnawiają go, lub samemu składają od podstaw cały rower.

To właśnie taki jednoślad przynosi właścicielowi największą frajdę i pozwala on delektować się każdym pokonanym kilometrem.

Rower w stylu retro który samemu zbudujesz posiada jeszcze jedną zaletę. Jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Materiał użyty do budowy takiego roweru ta najczęściej stal, co daje nam elastyczność i długowieczność. Rower na stalowej ramie można naprawić jakby uległa uszkodzeniu.

 

 

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.